تعمیر یخچال در رباط کریم

تعمیر یخچال در رباط کریم

حتی برندهای درجه یک و بادوام یخچال ممکن است نیاز به تعمیر داشته باشند، بنابراین وقتی با مشکلات تعمیر و نگهداری یخچال مواجه می‌شوید، باید بدانید که چگونه با کمک یک سرویس مجرب تعمیر یخچال در رباط کریم، مشکلات را سریع و کارآمد برطرف کنید. همچنین اگر مشکل بسیار جزئی باشد، می‌توانید خودتان آن را حل کنید. در اینجا رایج ترین مشکلات تبرید که ممکن است پیدا کنید، و چند نکته در مورد چگونگی تعیین مشکل دستگاه شما آورده شده است.

اصول عیب یابی و تعمیر یخچال چیست؟

قبل از شروع به کار کردن یا جدا کردن قطعات، با دفترچه راهنمای یخچال خود مشورت کنید. بیشتر دفترچه‌های راهنما دارای مراحل عیب‌یابی هستند تا بتوانید دستورالعمل‌های مربوط به مدل را دریافت کنید. بسیاری از مشکلات یخچال دارای راه حل‌های ساده یا حداقل یک راه ساده برای تشخیص مشکل هستند. برخی از مشکلات به کمک حرفه‌ای نیاز دارند، اما تا زمانی که ابتدا چند چیز را امتحان نکنید این امر را متوجه نخواهید شد، بنابراین قبل از برنامه‌ریزی تماس با سامی سرویس تعمیر یخچال در رباط کریم، این اصلاحات را انجام دهید.

مشکلات رایج یخچال و نحوه تعمیر آنها

تولید یا کیفیت ضعیف یخ

اگر یخ ساز شما به اندازه ای که انتظار دارید یخ درست نمی‌کند یا یخ خیلی کوچک یا توخالی است، راه حل ممکن است ساده باشد. اگر به تازگی یخچال خود را نصب کرده اید، به خاطر داشته باشید که شروع تولید یخ 24 ساعت و برای تولید کامل یخ 72 ساعت طول می‌کشد. اگر اخیراً مقدار زیادی یخ برداشته اید، ممکن است حدود 24 ساعت طول بکشد تا کاملاً دوباره پر شود. قبل از شروع عیب یابی، بررسی کنید که یخ ساز به طور تصادفی خاموش نشده باشد.

 1. خط آب را بررسی کنید

  یخ ساز شما آب کافی دریافت نمی‌کند. با بررسی اتصال خط آب یخچال در پشت یخچال، مطمئن شوید که به منبع آب متصل است. اگر به طور ایمن وصل شده است، برای بررسی پیچ خوردگی از خط پایین بروید.
 2. شیر آب را کاملا باز کنید

  شیر قطع کننده آب را پیدا کنید: معمولاً در دیوار پشت یخچال (گاهی در پانل پنهان)، زیر سینک یا در کابینت کنار یخچال قرار دارد. با چرخاندن آن در خلاف جهت عقربه‌های ساعت، مطمئن شوید که شیر کاملاً باز است.
 3. فیلتر آب را بردارید

  فیلتر آب را بردارید و چند ساعت تا یک روز کامل صبر کنید. اگر حجم یخ بهبود یابد، ممکن است فیلتر مسدود شده باشد یا به درستی نصب نشده باشد. فیلتر را تعویض کنید یا دوباره آن را به درستی نصب کنید.

برای ثبت درخواست آنلاین تعمیر لباسشویی در رباط کریم و تعمیر یخچال در رباط کریم از طریق فرم زیر اقدام نمایید.

ثبت تعمیر آنلاین

یخچال خنک نمی‌شود

قبل از هر اقدامی، در نظر بگیرید که آیا برق اخیراً قطع شده یا مقدار زیادی غذا به آن اضافه شده است. اگر چنین است، ممکن است چندین ساعت طول بکشد تا دما به حالت عادی بازگردد. به همین ترتیب، اگر یخچال به تازگی نصب شده باشد، ممکن است 24 ساعت طول بکشد تا کاملا خنک شود.

 1. از درست بودن تنظیمات اطمینان حاصل کنید

  برخی از یخچال‌ها دارای تنظیمات خنک کننده هستند که برای سرد شدن یخچال باید روشن شود. بررسی کنید که آیا به طور تصادفی خاموش شده است. اگر یخچال را به‌تازگی نصب کرده‌اید، بررسی کنید که آیا هنوز در حالت Showroom یا نمایشی است. برای اطلاع از نحوه روشن و خاموش شدن این تنظیمات به راهنمای استفاده و مراقبت مراجعه کنید. اگر هیچ یک از این موارد درست نیست، تنظیم دما را سردتر کنید و 24 ساعت صبر کنید تا دما تنظیم شود.
 2. دریچه‌های هوای مسدود شده را بررسی کنید

  برای اطمینان از دمای مناسب، باید فضای کافی برای جریان هوا بین محفظه‌های فریزر و یخچال ایجاد کنید. هوای خنک از طریق دریچه‌هایی که هم در یخچال و هم در فریزر قرار دارند وارد محفظه یخچال می‌شود و از فریزر خارج می‌شود. اطمینان حاصل کنید که هیچ ماده غذایی این دریچه‌ها را مسدود نمی‌کند.
 3. کویل‌های کندانسور را تمیز کنید

  معمولاً در یک محیط خانه معمولی نیازی به تمیز کردن معمولی کندانسور نیست. با این حال، اگر محیط به ویژه چرب یا گرد و غبار است، یا ترافیک قابل توجهی از حیوانات خانگی در خانه وجود دارد، کندانسور باید هر 2 تا 3 ماه یکبار تمیز شود تا از خنک شدن مناسب اطمینان حاصل شود.

به نظر می‌رسد موتور یخچال بیش از حد کار می‌کند

اگر یخچال شما نو است، ممکن است یک کمپرسور با راندمان بالا داشته باشد که انرژی را بهینه می‌کند و دما را بهتر تنظیم می‌کند تا با تقاضای خنک کننده مطابقت داشته باشد. ممکن است متوجه شوید که عملکرد آن با یخچال قبلی شما متفاوت است. معمولاً کمپرسور با راندمان بالا برای مدت طولانی با سرعت‌های مختلف کار می‌کند تا فقط انرژی لازم برای بازده بهینه را مصرف کند.

 • نصب یخچال را بررسی کنید

  بیشتر یخچال‌ها برای استفاده در مکانی طراحی شده اند که دما از حداقل 55 درجه فارنهایت (13 درجه سانتیگراد) تا حداکثر 110 درجه فارنهایت (43 درجه سانتیگراد) متغیر است. آنها نباید در نزدیکی منبع حرارتی مانند اجاق گاز یا رادیاتور نصب شوند. مکانی که خیلی گرم یا خیلی سرد است می‌تواند باعث شود موتور یخچال بیش از حد کار کند. همچنین، طبق دفترچه راهنمای یخچال، مطمئن شوید که فضای کافی در اطراف یخچال برای تهویه مناسب وجود دارد.
 • درها را تا حد امکان بسته نگه دارید

  باز کردن بیش از حد درها یا باز گذاشتن آنها برای مدت طولانی باعث افزایش دمای داخل می‌شود و باعث می‌شود موتور بیش از حد کار کند تا دوباره دما را پایین بیاورد. به باز بودن درها توجه کنید. همچنین درزگیر درب را بررسی کنید تا مطمئن شوید که با یخچال تماس کامل دارد. اگر اینطور نیست، سعی کنید آن را پاک کنید تا هر گونه زباله یا انسداد از بین برود.
 • تنظیمات دما را به درستی تنظیم کنید

  کنترل‌های دما معمولاً در کارخانه روی «تنظیم متوسط» از پیش تنظیم می‌شوند، که باید برای استفاده معمولی خانگی درست باشد. هنگامی که نوشیدنی‌ها به اندازه دلخواه شما سرد هستند، کنترل‌ها به درستی تنظیم می‌شوند. تنظیم بیش از حد کنترل‌ها می‌تواند باعث شود یخچال بیش از حد نیاز کار کند.

دستگاه پخش آب به درستی کار نمی‌کند

چه آب سردکن شما نشتی داشته باشد، چه به آرامی توزیع شود یا آب کدر، راه حل‌ها به احتمال زیاد مشابه هستند. این مراحل عیب یابی را دنبال کنید تا به اکثر مشکلات دستگاه پخش آب برسید.

 1. فیلتر آب را چک کنید

  گرفتگی یا نصب نادرست فیلتر آب باعث کاهش جریان آب به دیسپنسر و کاهش سرعت پخش می‌شود. با انجام موارد زیر مشکل فیلتر را بررسی کنید:
 2. آب را پخش کنید و به مقدار جریان آب توجه کنید.

  فیلتر را بردارید. فیلتر یا در توری پایه زیر درب محفظه یخچال یا در داخل محفظه یخچال قرار دارد.
 3. با حذف فیلتر آب را تخلیه کنید.

  اگر جریان آب به طور محسوسی افزایش یابد، فیلتر یا مسدود شده یا به اشتباه نصب شده است. برای اصلاح جریان کم باید فیلتر مسدود شده تعویض شود.
 4. سیستم آب را شستشو دهید

  هر بار که فیلتر تعویض می‌شود یا زمانی که یخچال برای اولین بار به خط تامین آب نصب می‌شود، سیستم شستشو مورد نیاز است. هوای موجود در سیستم آب ممکن است باعث چکیدن آب در یخچال شود که به عنوان نشتی در نظر گرفته می‌شود یا آب به آرامی پخش می‌شود.
 5. فشار آب را چک کنید

  فشار آب شما باید بین 30 تا 120 psi باشد. اگر کمتر از آن باشد، مشکل در اتصال منبع آب یا گرفتگی فیلتر می‌تواند مقصر باشد. یک سیستم اسمز معکوس نیز می‌تواند به کاهش فشار آب کمک کند.
نصب و تعمیر یخچال

خرابی‌های مربوط به برق یخچال

آیا یخچال یا تجهیزات برودتی شما روشن نمی‌شود؟ آیا یخچال بطری شما را خنک نمی‌کند؟ رفع به موقع این مشکلات از اهمیت بالایی برخوردار است، در حالی که ممکن است برای انجام خدمات تجاری یا مسکونی در واحد خود نیازی به یک شرکت تعمیر لوازم خانگی نداشته باشید. ابتدا مطمئن شوید که دستگاه شما کلید برقی که خاموش شده باشد ندارد. باید بررسی کنید که آیا سیم برق به درستی به پریز وصل شده است، زیرا ممکن است از جای خود جدا شده باشد. اگر هنوز این گزینه وجود ندارد، بررسی کنید که آیا سیم‌کشی خروجی و سیم‌های زمین فعال هستند یا خیر. مشکل ممکن است از منبع تغذیه باشد و نه واحد. از یک آشکارساز ولتاژ برای اطمینان از وجود ولتاژ در خروجی استفاده کنید.

 • خرابی‌های مربوط به فن اواپراتور یخچال

  آیا یخچال شما در حال یخ زدن است و آیا یخ در سراسر دستگاه جمع می‌شود؟ باید مطمئن شوید که فن اواپراتور شما به درستی کار می‌کند. در صورت وجود یخ، ابتدا باید با خاموش کردن دستگاه، اجازه دهید یخ از تبخیرکننده آب شود. کویل‌های اواپراتور باید تمیز باشند و می‌توانید نکات تمیز کردن را در دفترچه راهنمای مدل خود بیابید. اطمینان حاصل کنید که خطوط تخلیه نیز شفاف هستند. ممکن است متوجه شوید که تنها بخشی از کویل اواپراتور در حال یخ زدن است که می‌تواند نشان دهنده شارژ کم شما باشد، بنابراین ممکن است نیاز باشد که فشارها و خنک کننده فرعی توسط شما یا یک تکنسین تعمیر یخچال در رباط کریم بررسی شود.
 • خرابی‌های مربوط به روشنایی یخچال

  گاهی اوقات ممکن است یک مشکل جزئی داشته باشید، مثلاً چراغ‌ها در واحد شما کار نمی‌کنند. اگر اینطور است، باید به خود چراغ‌ها نگاهی بیندازید. بعضی برندهای یخچال از چراغ‌های LED استفاده می‌کنند، اما اگر نیاز به تعویض لامپ دارید، مطمئن شوید که توسط سازنده تجهیزات شما تأیید شده است، در غیر این صورت با خطر سوختن پریزهای برق چراغ‌ها مواجه می‌شوید. همیشه دفترچه راهنمای دستگاه خود را بخوانید تا مطمئن شوید که از گزینه تعمیر توصیه شده مناسب استفاده می‌کنید.

ایجاد یخ زدگی در داخل یخچال

یخچال شما باید دارای یک مجموعه چرخه یخ زدایی باشد که به حذف هرگونه یخ زدگی و تراکم اضافی در داخل دستگاه کمک می‌کند. اگر این چرخه به درستی تنظیم نشود، یخ زدگی می‌تواند ایجاد شود. می‌توانید چرخه یخ زدایی را در داخل واحد پیدا کنید. این امر با یک تایمر تنظیم شده است که ممکن است شبیه کنترل دما باشد. چرخه یخ زدایی را طوری تنظیم کنید که دستگاه بیشتر یخ زدایی کند و این کار می‌تواند مشکل را برطرف کند. اگر این کار جواب نداد، با یک تکنسین تعمیر یخچال در رباط کریم تماس بگیرید تا ببیند آیا یخچال شما نیاز به سیم کشی مجدد یا تعمیر دارد یا خیر.

وجود یخ در ظرف تخلیه

یک واحد تبرید دارای یک تشت تخلیه است که ممکن است نیاز به تخلیه داشته باشد. اگر در این تشت متوجه یخ شدید، اغلب به این معنی است که لوله تخلیه تا حدودی مسدود شده و به نوبه خود، آبی که باید تخلیه شود، قبل از تخلیه کامل سرد و یخ می‌شود. نادیده گرفتن این مشکل می‌تواند به این معنی باشد که خط تخلیه به طور کامل مسدود می‌شود و باعث گرم شدن بیش از حد دستگاه یا برگشت آب به دستگاه می‌شود. خط تخلیه را برای انسداد، پیچ خوردگی یا سایر تعمیراتی که باید انجام شود بررسی کنید.

خرابی‌های مربوط به دما در یخچال

ابتدا دستگاه خود را بررسی کنید. آیا یخچال مستقیماً روی دیوار قرار می‌گیرد؟ یخچال شما باید کمی دورتر از دیوار قرار گیرد تا فضای مناسبی برای گردش هوا به آن داده شود. یخچال‌ها به گونه‌ای ساخته می‌شوند که در برابر شمار متعددی از باز و بسته شدن مقاومت کنند، اما گاهی اوقات گاز ممکن است در اثر سایش و پارگی فرسوده شود. درب شما باید به درستی بسته شود و کاملاً آب بندی شود تا واحد بتواند فرآیندهای خنک کننده مناسب را انجام دهد.

همچنین ممکن است در جایی که گیج کنترل دما خوانش نادرستی ارائه می‌دهد یا به طور کلی خراب است، مشکل داشته باشید. اگر چنین باشد، برخی سازندگان تعویض دماسنج را آسان کرده اند. دمای نادرست خوانده شده شما همچنین می‌تواند به دلیل مسدود شدن دریچه باشد. دمای خود را با استفاده از دماسنج دوباره بررسی کنید تا مطمئن شوید که ترموستات واقعاً کار می‌کند

 

مشکلات مربوط به کمپرسورهای یخچال

کمپرسور یخچال برای خنک نگه داشتن مواد غذایی شما استفاده می‌شود و اگر کار نکند، دستگاه شما به درستی خنک نمی‌شود. شرکت‌ها در کتابچه‌های راهنمای مربوطه خود تعداد دفعات لازم برای تمیز کردن کمپرسور را مشخص می‌کنند، اما این امر معمولاً هر 90 روز یک‌بار انجام می‌شود. کثیفی، مو، چربی و موارد دیگر ممکن است در کمپرسور جمع شود و از عملکرد آن جلوگیری کند. بررسی کنید که کمپرسور اخیراً تمیز شده است و همانطور که باید کار می‌کند. کمپرسوری که داغ است مطمئناً باعث سرد شدن یخچال می‌شود.

نکاتی برای پیشگیری از تعمیر یخچال در رباط کریم

شما می‌توانید از بسیاری از مشکلات جزئی که در تجهیزات تبرید رخ می‌دهد جلوگیری کنید. با بررسی هر قسمت از تجهیزات تبرید خود برای عملکرد مشخص، می‌توانید از بسیاری از خرابی‌هایی که ممکن است هزینه و زمان زیادی برای شما به همراه داشته باشد جلوگیری کنید. در ادامه چند نکته اضافی را برای این امر مرور می‌کنیم:

تعمیر و نگهداری معمول را انجام دهید.زمان‌هایی را برای یک تکنسین واجد شرایط تعمیر یخچال در رباط کریم برای بازرسی یخچال خود برنامه ریزی کنید. هر چه بیشتر از دستگاه تبرید خود استفاده کنید، باید با فاصله زمانی کمتری از کسی بخواهید آن را بازرسی کند.

دستگاه را مرتب تمیز کنید.تمیز کردن دستگاه تبرید به کارآمدتر کارکرد آن کمک می‌کند. همچنین سایش و پارگی را کاهش می‌دهد. هنگام تمیز کردن، ممکن است مشکلاتی در یخچال فریزر خود مشاهده کنید که در غیر این صورت ممکن است به آن توجه نکنید.

قطعات فرسوده را به سرعت تعویض کنید.اگر هنگام تمیز کردن یا در حین بررسی‌های تعمیر و نگهداری، قطعه ای فرسوده یا قدیمی پیدا کردید، بهتر است فورا آن را تعویض کنید. در غیراینصورت ممکن است آن را فراموش کنید و سپس در ناخوشایندترین زمان یخچال به کلی خراب شود.

راه حل‌های تعمیر یخچال در رباط کریم

این راه حل‌های آسان را برای مشکلات ساده یخچال خود امتحان کنید:

یخچال را مرتبا تمیز کنید. تمیز کردن کامل قطعات دستگاه تبرید می‌تواند به جلوگیری از بسیاری از خرابی ها، به ویژه در فن‌ها و کویل‌ها کمک کند. استفاده از یک پارچه گرد و غبار خشک برای پاک کردن دستگاهی که از مواد استاتیک برای جذب ذرات گرد و غبار و کثیفی استفاده می‌کنند، می‌تواند کویل‌ها را خشک و تمیز نگه دارد.

پره‌های فن را بررسی کنید. شما باید هر از گاهی تیغه‌های فن را تمیز کنید. برای انجام این کار، پوشش‌های محافظ را بردارید و هر تیغه فن را پاک کنید. این امر به دستگاه اجازه می‌دهد تا به درستی کار کند و از گرم شدن بیش از حد قطعات کناری دستگاه جلوگیری کند.

به دنبال خرابی‌ها باشید. یخچال را به طور مرتب از نظر عملکرد نادرست بررسی کنید. ترموستات‌ها و سایر قطعات باید به طور معمول بررسی شوند تا بتوان از مشکلات بزرگتر قبل از اینکه کل روز کاری شما را مختل کند، جلوگیری کرد.

تعمیر یخچال در رباط کریم در محل

برنامه ریزی برای بررسی‌های منظم توسط تکنسین های سامی سرویس تعمیر یخچال در رباط کریم نیز می‌تواند از هر گونه خرابی جلوگیری کند. آن‌ها می‌توانند منبع خرابی را خیلی سریع‌تر تشخیص دهند، که در نهایت باعث صرفه‌جویی در هزینه و انرژی شما می‌شود. برنامه ریزی منظم برای چک کردن تجهیزات به صورت ماهانه، دو ماهه یا سه ماهه می‌تواند راهی عالی برای حفظ سلامت یخچال و ثبت مشکلات آن در صورت بروز آنها باشد.

کلام آخر

در صورت داشتن تجهیزات و تخصص مناسب، تعمیر یخچال به تلاش کمی نیاز دارد. با این حال، خرید قطعات جایگزین ارزان نیست. اگر پس از خواندن این راهنما، نتوانستید مشکل را تشخیص دهید یا آن را برطرف کنید، با یک تکنسین تعمیر یخچال در رباط کریم تماس بگیرید. این عاقلانه ترین و ارزان ترین کاری است که می‌توانید انجام دهید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۵ رای