تعمیر یخچال

شما عزیزان حتما تابحال حداقل یک بار با مشکل خرابی یخچال مواجه شده‌اید. چه بسا ممکن است برای تعمیر یخچال  مجبور شده باشید از یک نمایندگی به یک نمایندگی دیگر بروید،‌ بلکه بالاخره یک تکنسین خوب و کارکشته بتواند یخچالتان را به درستی تعمیر نماید.

مسئله این‌جاست که زندگی بدون یخچال واقعا می‌تواند سخت باشد. این جعبه‌ی بزرگ فلزی تعداد زیادی از مواد غذاییِ تخریب‌پذیر را در دل خود نگه می‌دارد. از طرفی زندگیِ امروز به شکلی پیش می‌رود که شما در هر وعده‌ی غذایی به درصد بالایی از موادی نیاز پیدا می‌کنید که باید در یخچال نگهداری شوند. از گوشت و مرغ گرفته،‌ تا تخم مرغ، لبنیات،‌ کره و سبزیجات، ماهی و... تقریبا هر غذای خوشمزه‌ای که به ذهنتان برسد، بالاخره دیر یا زود خراب می‌شود و یخچال، یک ابزار بسیار کلیدی برای عقب انداختن این امر، یا غیرممکن ساختن آن است.

آیا یخچالتان خراب شده و به دنبال گروه متخصصانی قابل اطمینان برای تعمیر یخچال  می‌گردید؟ آیا شک دارید که یخچالتان خراب باشد و تنها به دنبال اطمینان از خرابی آن هستید؟ در این مقاله‌ قرار است به طور جامع و کامل روی مسئله‌ی خرابی یخچال زوم کنیم و بیشتر با این جعبه‌ی فلزی عظیم الجثه آشنا شویم.

در زیر میتوانید با نمایندگی های مجاز سامی سرویس در ارتباط باشید.

تعمیر یخچال

آیا من هم به خدمات تعمیر یخچال  نیاز دارم؟

بگذارید ابتدا به دلایلی سر بزنیم که به شما ثابت می‌کنند یخچالتان به سرویس نیاز دارد. عیب‌یابی یخچال می‌تواند کاری بشدت سخت و نیازمند چشمان تیزبین یک کارشناس باشد. پس همین ابتدای کار باید به شما گوشزد کنیم که عوامل مذکور در ادامه‌ی مقاله، تنها جهت اطلاع شما آورده شده است. بنابراین به جد توصیه می‌کنیم که جهت حصول اطمینان از عدم خرابی یخچال، با کارشناسان و تکنسین‌های حرفه‌ای سامی سرویس مشورت نمایید.

حال سوال این‌جاست: آیا من هم به سرویس یخچال نیاز دارم؟ درست مانند هر وسیله‌ی دیگری که در منزلتان مورد استفاده قرار می‌گیرد، یخچال هم هر از گاهی نیاز به سرویس و چکاپ دارد. شما به عنوان یک انسان به طور شبانه‌روز حداکثر بین ۸ الی ۱۰ ساعت استراحت می‌کنید. حال تصور کنید یک وسیله‌ی الکتریکی به طور شبانه‌روزی دائما در حال فعالیت و کار کردن است و کوچک‌ترین وقفه‌ای در عملکرد آن می‌تواند به خرابی مواد غذایی شما بینجامد! گاهی اوقات این جعبه‌ی فلزی پرچم قرمزهایی به شما نشان می‌دهد که گویا با زبان بی‌‌زبانی فریاد می‌زند «ای اهالی منزل! من به سرویس و تعمیر نیاز دارم!» اما کجاست آن گوش شنوا؟

برای این‌که مطمئن شویم آیا خدمات تعمیر یخچال ، به شما شهروند عزیز هم توصیه می‌شود یا نه، تعدادی از پرچم‌های قرمزی که یخچال ممکن است به شما نشان دهد را برایتان شرح داده‌ایم. عدم توجه به سلامت عملکرد یخچال می‌تواند آثار جبران ناپذیری برای این وسیله ایجاد کند. بررسی و عیب‌یابی به موقع یخچال نه تنها جلوی خرابی آن را می‌گیرد،‌ بلکه خسارت‌های احتمالی و هزینه‌های اضافی شما را هم به صفر خواهد رساند.

ثبت فرم تعمیر

علت خرابی یخچال: از کجا بفهمم یخچالم نیاز به سرویس دارد؟

ممکن است تابحال متوجه نشده باشید، اما شما هم به سرویس یخچال خود نیاز داشته باشید! در ادامه، چند نشانه‌ی بارز از خرابی احتمالی یخچال را برایتان شرح می‌دهیم، تا ببینید آیا یخچال شما هم به سرویس احتیاج دارد یا خیر.

 1. اگر دیدید غذای درون یخچال به سرعت خراب می‌شود، ممکن است نیاز به سرویس یخچال داشته باشید. اولین نشانه‌ی این‌که یک یخچال نمی‌تواند وظیفه‌اش را به درستی انجام دهد، این است که مواد غذایی خیلی زودتر از زمان مقرر خراب می‌شوند. حال عوامل مختلفی ممکن است در این مسئله دخیل باشند. از نقص نوار دور درب یخچال گرفته، تا نشت مبرد و عدم توانایی یخچال در نگهداری دما در بازه‌ای مشخص، عوامل مختلفی می‌توانند مقصر این امر باشند. بهتر است در این زمینه با یک کارشناس مشورت کنید.
 2. برفک بیش از اندازه و رسوب بیش از حد یخ! یکی دیگر از راه‌های عیب‌یابی یخچال، بررسی فریزر از نظر میزان برفک و رسوب یخ است. این نشانه وقتی چشمتان را می‌گیرد که فریزر شما، بیشتر به جای این‌که شبیه یک فریزر باشد، به قطب جنوب شباهت دارد! اگر دیدید مواد غذایی منجمدتان با لایه‌ی ضخیمی از یخ و برفک پوشیده شده، گمان نکنید که این امر بسیار نرمال است. گاهی این امر ریشه در مبرد یخچال دارد که باید به سرعت سرویس شود.
 3. چگالش بیش از حد آب، عامل دیگری که نشان می‌دهد به سرویس یخچال نیاز دارید! اگر یخچال شما جوری عرق می‌ریزد که گویی وسط یک روز تابستانی گیر کرده است، احتمالا مشکل کندانسور دارید و یخچال باید هر چه سریع‌تر تحت سرویس قرار بگیرد. البته دقت کنید که تقریبا در هر یخچال،‌ مقداری چگالش آب دیده می‌شود. اما این مقدار نباید از محدوده‌ی مشخص خود فراتر رود.

یخچالم صداهای بلند می‌دهد، چه کنم؟

سوالی که نه تنها توسط بسیاری از شهروندان ، بلکه توسط هر خانواری پرسیده می‌شود، این است که اگر یخچالم صداهای بلند بدهد، یعنی باید هر چه سریع‌تر برای تعمیر یا سرویس یخچال اقدام کنم؟ حقیقتش را بخواهید، هیچ یخچالی کاملا بدون صدا نیست. اما این محدوده‌ی صدا به شکلی طراحی شده که کم‌ترین توجه را به خود جلب کند و یخچال با کم‌ترین صدای ممکن کار خود را بکند. اگر یخچال شما جوری صدا می‌دهد که پیکان‌های دهه ۵۰ و ۶۰ در برابر آن آرام جلوه می‌کنند،‌ بهتر است هر چه سریع‌تر برای سرویس و تعمیر یخچال خود اقدام کنید. صدای بسیار بلند می‌تواند در آینده مشکلات گوناگونی برای یخچال در پیش داشته باشد. بهتر است قبل از آن‌که کار جدی شود، یک تکنسین حرفه‌ای را استخدام کنید تا یخچالتان را بررسی کند.

دو عامل پرتکرار برای تعمیر یخچال : مصرف بالای انرژی و داغی بدنه یخچال!

معمولا شهروندانی که برای تعمیر یخچال  به ما رجوع می‌کنند، از دو عامل دیگر هم بسیار نالان‌اند. یکی از این عوامل مصرف بسیار زیاد انرژی توسط یخچال است. عامل دوم هم داغی بسیار زیاد بدنه‌ی یخچال است، که با زبان بی‌زبانی به شما نشان می‌دهد باید فکری به حال یخچالتان بکنید.

 • مصرف بالای انرژی توسط یخچال مسلما نشانه‌ی خوبی نیست. بنابراین می‌تواند در حین عیب‌یابی یخچال، یکی از اولین چیزهایی باشد که به چشمتان می‌آید. در چند دهه‌ی گذشته با توجه به کاهش ذخایر انرژی و زیست‌تخریب‌پذیری بسیاری از مبردهای صنعتی، یخچال‌ها به شکلی ساخته شدند که کم‌ترین انرژی ممکن را مصرف کنند و بازده انرژی بالایی داشته باشند. بنابراین اگر دیدید یخچال شما ناگهان بیش از حد معمول برق مصرف می‌کند، این عامل می‌تواند نشانه‌ی یک مشکل حاد در یخچال باشد. معمولا عامل چنین خرابی‌ای، قطعات داخلی فرسوده یا صدمه‌دیده هستند، که مصرف انرژی الکتریسیته را در یخچال شما بالاتر می‌برند. و متاسفانه اکثر خانوارها متوجه این مشکل نمی‌شوند،‌ مگر تا زمانی‌که قبض برق بیاید و رقم آن چشم سرپرست خانوار را گرد کند. اگر قصد خرید یخچال را دارید،‌ سعی کنید از همان ابتدا به سراغ محصولی بروید که بازده انرژی بالایی دارد و مصرف آن پایین است.
 • و آیا داغی بدنه یخچال خطرآفرین است؟ اگر حس می‌کنید داغی بدنه‌ی یخچال‌تان بیش از حد است، ممکن است به خدمات تعمیر یخچال  نیاز پیدا کنید. دقت کنید که کمپرسور یخچال و کویل‌های آن سعی می‌کنند گرمای تولیدی در یخچال را در حال مینیمم نگه دارند. پس اگر دیدید برای مدتی بدنه‌ی یخچال چنان داغ است که نمی‌توانید به آن دست بزنید، ممکن است با مشکل کمپرسور، کویل و بالا رفتن حرارت روبرو شده باشید.

آیا تعمیر یخچال در محل توصیه می‌شود؟‌

در دنیای امروز که دیگر در کم‌ترین زمان می‌توان به بهترین تکنسین‌های یخچال دسترسی پیدا کرد،‌ تعمیر یخچال در محل یکی از روش‌های بسیار محبوب برای بررسی و عیب‌یابی یخچال  است. نظر به این امر که مشکلات موجود در فریزر یا یخچال شما باید در اسرع وقت حل شوند، تعمیر یخچال در محل یک سرویس کاملا پیشنهادی و قابل اطمینان است.

البته اگر قرار است از خدمات مربوط به تعمیر یخچال در محل استفاده کنید، توصیه می‌شود از تکنسین‌ها و کادر کاملا حرفه‌ای و مجرب سامی سرویس بهره‌مند شوید. از جمله مزایای این خدمات، سرعت بسیار بالا، قابل اعتماد بودن و قدرت تشخیص بسیار سریع و دقیق است. در گذشته شما مجبور می‌شدید پول زیادی را بابت باربری یخچال و انتقال آن به تعمیرگاه بدهید. در دنیای امروز با حضور تکنسین‌های متخصص در محل یخچال، این مشکل از سر راه برداشته شده و شما می‌توانید با حداقل قیمت و بیشترین سرعت ممکن، بهترین خدمات را در اختیار داشته باشید.

از جمله مزایای دیگر بهره‌مندی از سرویس تعمیر در محل یخچال شامل موارد زیر می‌شود:

 • خدمات تعمیر یخچال به شکلی برنامه‌ریزی می‌شوند تا با برنامه‌ی کاری و زمانی شما تطابق داشته باشند. بنابراین هر زمانی که برایتان مطلوب بود، می‌توانید از این خدمات بهره‌مند شوید.
 • خیالتان از حیث تعمیر انواع برندها راحت است و نیازی نیست نگران پشتیبانی یا عدم پشتیبانی برند خود باشید.
 • سرویس تعمیر یخچال با ضمانت بالا به فعالیت می‌پردازد و رضایت مشتری را هدف کار خود قرار داده است. بنابراین شما می‌توانید از صحت عیب‌یابی و دقت در تعمیر یخچال خود خاطرجمع باشید.
 • استفاده از تکنسین‌های حرفه‌ای و متخصصان مجهز به تکنولوژی روز، از جمله دیگر مزایای بهره‌مندی از سرویس تعمیر یخچال می‌باشد.
سرویس یخچال

موتور یخچال دائما روشن است، باید چه کنم؟

چرخه‌ی هوایی در یخچال به طوری عمل می‌کند که موتور به طور اتوماتیک باید خاموش و روشن شود. از این رو،‌ اگر موتور یخچال شما در بازه‌های طولانی روشن می‌ماند، یا اصلا خاموش نمی‌شود، باید گوش به زنگ باشید! دقت کنید که یکی از عواملی که می‌تواند به این مشکل منتهی شود،‌ زیاد باز و بسته کردن درب یخچال است. وقتی درب یخچالتان زیاد باز و بسته شود، در عملکرد صحیح موتور یخچال اختلال ایجاد می‌شود. به این شکل،‌ موتور نمی‌تواند مانند حالت نرمال خود کار کند. از طرفی اگر موتور شما به طور دائم با تمام سرعت در حال فعالیت باشد،‌ در نهایت می‌سوزد و یخچال شما از کار خواهد افتاد.

بنابراین اگر دیدید موتور یخچال در بازه‌های بسیار طولانی روشن ماند یا به هیچ عنوان خاموش نشد، هر چه سریع‌تر با خدمات تعمیر یخچال  تماس حاصل فرمایید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر به صفحه تعمیر موتور یخچال مراجعه نمایید.

باز و بسته کردن درب یخچال و مشکلاتی که به همراه خواهد داشت!

شهروندان عزیز و گرامی حتما تابحال بارها نظرات منفی راجع به باز نگه داشتن درب یخچال را شنیده‌اند. آیا باز و بسته کردن درب یخچال می‌تواند موجب خرابی یخچال شود؟‌ تقریبا همه می‌دانند که باز نگهداشتن درب یخچال در بازه‌های زمانی طولانی، نه تنها غذای درون یخچال را گرم خواهد کرد،‌ بلکه یخچال را مجبور می‌کند تا چند برابر بیشتر کار کند و آن سرمای از دست رفته را جبران کند. این امر هم منجر به فشار روی موتور خواهد شد، هم چرخه‌ی طبیعی یخچال را بهم خواهد زد.

کارشناسان حرفه‌ای عیب‌یابی یخچال بر این باورند که بجای باز نگهداشتن درب یخچال در مدت زمان طولانی، بهتر است چندبار پشت هم (اما در بازه‌های بسیار کوتاه) درب یخچال باز شود، اما سریع بسته شود. این مورد بخصوص در زمانی‌که سعی دارید مواد غذایی جدید خود را به درون یخچال انتقال دهید، بسیار مناسب خواهد بود. باز و بسته کردن بیش از حد درب یخچال در کنار فشار آوردن بر سیستم آن، منجر به مصرف چندبرابری انرژی هم می‌شود و عمر یخچال شما را کاهش می‌دهد. پس توصیه می‌شود درب یخچال را بسته نگه دارید!

تعمیر انواع برندهای یخچال  

معمولا یکی از بزرگ‌ترین نگرانی‌های شهروندان ، عدم دسترسی به خدمات تعمیر یخچال ، برای برندهای مختلف است. خوشبختانه دیگر نیاز به نگرانی در این زمینه ندارید و می‌توانید در کم‌ترین زمان ممکن، بهترین تکنسین‌های تعمیر یخچال را در کنار خود داشته باشید. علاوه بر سرعت بسیار بالا در خدمت‌رسانی، این سرویس استثنایی، خدماتی قابل اطمینان و قابل اتکا را برایتان فراهم نموده است. شما با بهره‌مندی از این خدمات،‌ می‌توانید به بهترین تعمیرکاران یخچال دسترسی پیدا کنید. یکی از شعارهای اصلی سامی سرویس، حصول اطمینان از رضایت مشتریان گرامی‌ست. از این رو، این سرویس بهترین کادر تعمیرکار خود را به کار بسته است، تا علاوه بر افزایش احساس رضایت برای مشتریان خود، نامی نیکو از خود برجای بگذارد. لازم به ذکر است که هزینه‌ی فعالیت‌های این سرویس کاملا رقابتی و مقرون به صرفه بوده، با ملاحظه‌ی کامل مشتریان عزیز معین شده است.

عمر یخچال خود را افزایش دهید!

برای این‌که دیگر به عیب‌یابی یخچال یا تعمیر آن نیاز پیدا نکنید، باید حسابی هوای یخچال خود را داشته باشید. یخچال، تقریبا مهم‌ترین عضو در میان اسباب منزل شماست. این جعبه‌ی فلزی نه تنها خانه‌ای برای مواد غذایی خوشمزه‌ی شماست، بلکه تمام تلاشش را هم می‌کند تا غذای شما را تازه نگه دارد. هر چند باید این را هم تذکر دهیم که یخچال یکی از گران‌ترین لوازم منزل شما هم هست و نگهداری درست و صحیح از آن، هم خیال خودتان را بابت عمر طولانی آن راحت خواهد کرد، هم از هزینه‌های ماهانه و هزینه‌های تعمیر آن آسوده خواهید ماند.

خب، سوال این‌جاست که چگونه می‌توان عمر یخچال را بالا برد؟ در ادامه به چند روش اشاره خواهیم کرد،‌ که موجب افزایش عمر یخچال شما می‌شوند

راه‌های افزایش طول عمر یخچال

 1. اولین راهی که موجب افزایش عمر یخچال شما می‌شود،‌ تمیز نگه داشتن کویل‌های یخچال است. اگر نگاهی به بخش پشتی یخچال بیندازید، به وضوح توده‌ای از کویل‌های درهم‌پیچیده را مشاهده خواهید کرد، که به کندانسور منتهی می‌‌شوند و نقشی اساسی در عملکرد صحیح یخچالتان دارند. اگر نمی‌دانید چگونه باید کویل‌های یخچال را تمیز نگه دارید،‌ از یک تکنسین حرفه‌ای کمک بگیرید.
 2. دمای مناسبی را برای یخچال تنظیم کنید. هرچقدر دمای یخچال سردتر باشد، یخچال مجبور است سخت‌تر هم کار کند تا به آن دمای ایده‌آلِ شما برسد. بخصوص اگر عادت داشته باشید درب یخچال را مدت طولانی باز نگه دارید،‌ تقریبا تمام زحمات یخچال را پوچ می‌کنید و یخچال مجددا مجبور است سخت‌تر از پیش کار کند تا به دمای مطلوب برسد. دقت کنید که دمای توصیه‌شده برای یخچال بین ۳ الی ۴ درجه سانتی‌گراد است.
 3. یخچال را روی سطحی صاف نگه دارید. وقتی یخچال روی سطحی صاف قرار نداشته باشد، احتمالا درب یخچال به خوبی بسته نخواهد شد، هوا به بیرون نشت خواهد کرد و روی موتور فشار خواهد آمد.
 4. مطمئن شوید درب یخچال را خوب بسته‌اید! یکی دیگر از راه‌های افزایش عمر یخچال، دقت در حین بستن درب یخچال است. دقت کنید که یخچال شما، طاقچه نیست و بهتر است از نگهداری لوازم مختلف روی آن اجتناب کنید. بعلاوه توصیه می‌شود یخچال خود را از لوازمی که گرما تولید می‌کنند هم دور نگه دارید.

بهترین تعمیرکار یخچال  

دست‌یابی به بهترین کادر تعمیر یخچال ،‌ دیگر یک آرزوی محال نیست! شما می‌توانید در کم‌ترین زمان ممکن، هم از مشاوره و عیب‌یابی خدمات تعمیر یخچال  استفاده کنید، هم بهترین تیم متخصصان تعمیرکار یخچال را در اختیار داشته باشید. دیگر نیازی به نگرانی راجع به عدم دسترسی به تعمیرکاران برندهای مختلف یخچال نیست. با بهره‌مندی از خدمات تیم ما، سلامت و طول عمر یخچال خود را تضمین کنید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای